Qeveria shpërndanë Këshillin Komunal të Tetovës

Tetova

Qeveria shpërndanë Këshillin Komunal të Tetovës

Më: 14 qershor 2022 Në ora: 14:59
Foto ilustrim

Qeveria në mbledhjen e sotme ka vendosur që të shpërndahet këshilli komunal i Tetovës, njofton “Alsat”.

Vendimi i organit ekzekutiv vjen pas kërkesës së Ministrisë së Pushtetit Lokal.

Kërkesë e cila paraprakisht ishte njoftuar nga Komuna e Tetovës se deri më 31 mars nuk ka arritur ta miraton llogarinë përfundimtare buxhetore, të parashikuar në nenin 75 të Ligjit mbi vetëqeverisjen lokale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat