Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Tetova

Përfshihet nga flakët një barakë druri në Tetovë

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 19:16
Ilustrim

Zjarrfikësit e Tetovës sot ndërhynë në një zjarr në Bulevardin “Ilindenska” pas mesditës, duke shuar një zjarr që përfshiu një barakë druri për shitjen e frutave dhe perimeve.

Gjatë zjarrit dhe shuarjes nuk ka persona të lënduar. Zjarri ishte shkaku që të shfaqet një zjarr dhe tym i madh.

“Pas raportimit të rastit menjëherë ndërhymë, edhe pse zjarri kishte fuqi të madhe, ishim në kohë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme. Dëmet mbeten vetëm materiale, apelojmë në kujdes”, tha Avni Ameti, komandant zjarrfikësit të Tetovës.

Zjarri është raportuar në orën 12:20, dhe në 13:30 zjarrfikësit janë kthyer në stacion. Është ndërhyrë me tre automjete dhe nëntë zjarrfikës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat