Bastisje në Tetovë, arrestohen gjashtë shpërndarës droge

Tetova

Bastisje në Tetovë, arrestohen gjashtë shpërndarës droge

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 17:47
Foto ilustrim

Në Tetovë dje në ora 11:20, zyrtarët policorë nga SPB Tetovë i kanë privuar T.J.(48), F.J.(20), D.B.(41), J.F.(35), N.A.(36) dhe një 17 vjeçar, të gjithë nga Tetova. Gjatë kontrollit në shtëpinë e T.J., ku ajo jeton me vajzën e saj F.J. dhe djalin 17-vjeçar, ku janë hasur edhe personat e tjerë, të kryer me vendim gjykate, është gjetur dhe sekuestruar kokainë dhe sende me mbetje kokaine.

“Më pas, në komisariat F.J. ka raportuar se D.B. në disa raste e ka çuar në prostitucion dhe se së bashku me J.F. dhe N.A. i mundësoi asaj përdorimin e kokainës”, njoftoi sot MPB.

Personat janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhen parashtresat përkatëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat