Kasami: Tetova nuk do të zbukurohet për Vitin e Ri

Tetova

Kasami: Tetova nuk do të zbukurohet për Vitin e Ri

Më: 15 dhjetor 2022 Në ora: 16:05
Bilall Kasami

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami njofton se këtë vit qyteti i Tetovës nuk do të zbukurohet.

“Nuk do të ketë zbukurim të qyteti, për shkak të masave që ka sjellë Qeveria dhe Këshilli që ka sjell.

Sidoqoftë dritat nuk do të fiken gjatë Vitit të Ri. Gjithashtu ka një propozim që në qendrën e qytetit të vendosen disa pjesë urbane që qytetarët të mund ta kalojnë festat e fund vitit”, tha Kasami.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat