BDI Tetovë zgjodhi kryesinë e re

Tetova

BDI Tetovë zgjodhi kryesinë e re

Më: 13 prill 2023 Në ora: 19:42
Foto ilustrim

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë gjatë mbledhjes së sotme zgjodhën kryesinë e re të degës.

Për nënkryetarë të degës u zgjodhën Festim Halili, Ibrahim Dehari, Qali Veseli, Qefali Havzija dhe Merita Mustafai.

Për sekretar u zgjodh Bkerim Osmani, ndërsa Remzi Osmani do të jetë në pozitën e sekretarin organizativ. PO ashtu Nora Muaremi u zgjodh për sekretare për mundësi të barabarta, Florin Limani për sekretar për çështje financiare dhe Fatlume Rexha – Lusnjani për sekretare për çështje juridike dhe statutare.

Në departamentet udhëheqëse janë edhe Rina Ajdari, Arben Nesimi, Xhemsi Jashari, Getoar Abdurhamani, Gëzim Beadini, Rabije Murati, Rushadije Rumani – Halili, Irfan Emini, Burim Idrizi dhe Bekim Memeti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat