SHVL-UÇK sot në Tetovë, homazhe tek varri i komandantit të UÇK, Isa Lika - Bota Sot
SHVL-UÇK sot në Tetovë, homazhe tek varri i komandantit të UÇK, Isa Lika

Tetova

E martë, 13 nëntor 2018

SHVL-UÇK sot në Tetovë, homazhe tek varri i komandantit të UÇK, Isa Lika

Më: 19 tetor 2017 Në ora: 09:30
UÇK

Në 11 vjetorin e rënies së dëshmorit të atdheut, gjeneral brigade, Isa Likës, ShVL-UÇK organizon homazhe në nder të veprës së tij.

Nderimet do të mbahen të enjten, në orën 17:00, në vendprehjen e tij, në Kompleksin memorial të UÇK-së, që gjendet afër Teqes në Tetovë. Ftohen të marrin pjesë shokët e tij të idealit dhe qytetarët. Komandant Iliri ishte komandanti i brigadës 112 të Ushtrisë Çlirimtare kombëtare, që mban emrin e dëshmorit, Mujdin Aliu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test