Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta mbështetje të madhe Teuta Arifit - Bota Sot
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta mbështetje të madhe Teuta Arifit

Tetova

E diel, 21 tetor 2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta mbështetje të madhe Teuta Arifit

Më: 19 tetor 2017 Në ora: 16:24
Teuta Arifi sot ka realizuar takim me presidnetin e Presidentin e Republikës së Shqipërisë z.Ilir Meta

Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ka realizuar takim me presidnetin e Presidentin e Republikës së Shqipërisë z.Ilir Meta.

Në këtë takim siç shprehet kryetarja e Tetovës, Airi është biseduar për zvillimet politike në Maqedoni dhe rrjedhës së procesit zgjedhor.

“Në Tiranë realizova takim edhe me Presidentin e Republikës së Shqipërisë z.Ilir Meta. Biseduam rreth zhvillimeve politike në Maqedoni dhe rrjedhës së procesit zgjedhor. Shprehja e lirë e vullnetit të qytetarëve është dhe mbetet një nga shtyllat kryesore demokratike të një shoqërie, e cila tenton progresin e qëndrushëm dhe integrimin në Europë.
Shqiptarët kudo që janë janë të bashkuar rreth këtij koncepti dhe e kanë të dëhsmuar orientimin dhe bindjen e tyre pro-europiane” ka shkruar Arifi.

Image

Ndryshe Teuta Arifi është kandidatja më e votuar në Tetovë edhe atë vetëm vota shqiptare, ku pritet në rrethin e dytë të ketë fitore bindëse ndaj kundërkandidatit të saj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test