Spasovski: Ish kryeshefat e SPB-së së Tetovës, shembull i keq - Bota Sot
Spasovski: Ish kryeshefat e SPB-së së Tetovës, shembull i keq

Tetova

E martë, 23 tetor 2018

Spasovski: Ish kryeshefat e SPB-së së Tetovës, shembull i keq

Më: 29 dhjetor 2017 Në ora: 19:15
Oliver Spasovski

Për ministrin e Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, ish kryeshefat e SPB-së së Tetovës janë një shembull i keq se si nuk duhet të jenë të punësuarit e policisë dhe shtoi se një gjë e tillë nuk do të lejohet në të ardhmen.

“Do t’i emërojmë dhe bëjmë analiza se kush do të ishe kuadri në krye të policisë. Jemi duke me rendësi është se duhet të zgjedhin persona që ne mënyrë të drejtë dhe denjë do të kryejnë punë e tyre dhe ky është një rast konkret se si nuk duhet të punojnë pjesëtarët e policisë dhe e dyta një rast konkret se unë nuk do të lejoj të bëjnë lojëra. Do të duhet të punohet në bazë të rregullores që janë vendosur në MPB-ja”, deklaroi ministri i Brendshëm Oliver Spasovski. Ditë më parë Nevair Shabani, kryeshef i SPB-së së Tetovës dhe Berat Murati kryeshef i policisë kriminale në këtë qytet u shkarkuan. Zv.ministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu tha se shkarkimi i tyre është bërë për të krijuar një fron të t ri për të luftuar krimin. Në bazë të informatave të Alsat, në qytetin e Tetovës për momentin janë duke funksionuar mbi 40 grupe kriminale, që përbën edhe një nga arsyet se pse janë shkarkuar eprorët e policisë në këtë qytet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test