Mbështetësit e Kahrimanit hapin zyrë në Tetovë - Bota Sot
Mbështetësit e Kahrimanit hapin zyrë në Tetovë

Tetova

E enjte, 15 nëntor 2018

Mbështetësit e Kahrimanit hapin zyrë në Tetovë

Më: 15 janar 2018 Në ora: 18:19
Lëvizja Besa

Anëtarët e Lëvizjes Besa të udhëhequr nga Nexhmedin Karimani, dje kanë hapur seli në Tetovë, që do të thotë se kjo parti do të ketë dy zyra para kongresit.

Njëra do të shfrytëzohet nga mbështetësit e Bilall Kasamit, ndërsa tjetra nga mbështetësit e Kahremanit.

Kjo ndodh derisa mbështetësit e Kahremanit janë duke pritur vendim nga Gjykata Administrative për kërkesën e tyre, që Kahrimani të regjistrohet si kryetar deri në kongresin e Lëvizjes Besa.

Nga ana tjetër nga krahu u Bilall Kasamit thonë se ekziston vetëm një Lëvizje Besa dhe atë e udhëheq Bilall Kasami.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test