Sot bëhet varrimi i pesë anëtarëve që humbën jetën nga zjarri në Tetovë - Bota Sot
Sot bëhet varrimi i pesë anëtarëve që humbën jetën nga zjarri në Tetovë

Tetova

Sot bëhet varrimi i pesë anëtarëve që humbën jetën nga zjarri në Tetovë

Më: 26 janar 2018 Në ora: 09:54
Shtëpia e djegur

Pas namazit të Xhumasë sot në Tetovë do të bëhet varrimi i pesë anëtarëve të familjes Zulbehari, të cilët dje, në mënyrë tragjike humbën jetën pas shpërthimit të zjarrit në shtëpinë e tyre.

Kujtojmë se fëmijët kanë qenë nga mosha 5 deri në 14 vjet, ndërsa nëna e tyre mësohet të ketë qenë e moshës rreth 40 vjeçare.

Ekipet e zjarrfikësve kanë arritur brenda 15 minutave, por e vetmja gjë që kanë mundur të bëjnë ka qenë të parandalojnë shpërndarjen e flakëve të cilat për një kohë shumë të shkurtër kanë përfshirë edhe tre shtëpi tjera.

Musli Zulbehari, babi i katër fëmijëve në momentin e tragjedisë ka qenë në turnin e tretë në punë ndërsa dy gjyshërit kanë fjetur në katin e parë dhe kanë arritur t’i shpëtojnë tragjedisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test