Prokuroria nuk ka njohuri për shkaqet e përplasjes me armë në Reçicë të Vogël - Bota Sot
Prokuroria nuk ka njohuri për shkaqet e përplasjes me armë në Reçicë të Vogël

Tetova

E martë, 23 tetor 2018

Prokuroria nuk ka njohuri për shkaqet e përplasjes me armë në Reçicë të Vogël

Më: 6 prill 2018 Në ora: 08:44
Pamje nga vendi i ngjarjes

Prokuroria Themelore Publike (PTHP) ka deklaruar se shkaqet për vrasjen e mbrëmshme në Reçicë të Vogël, ku një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur, janë ende të panjohura.

Sipas tyre, një prokuror publik nga Gjykata Themelore e Tetovës ka kryer ekspertizën në vendin e ngjarjes, së bashku me një ekip të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB).

Janë mbledhur faktet dhe shenjat në vendin e ngjarjes, kurse është urdhëruar edhe ADN testi për obduksion të të vrarit, përfshi marrjen e shenjave të substancave shpërthyese.

Dy persona pjesëmarrës në ngjarje janë arrestuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test