Komuna e Tetovës liron hapësirat e uzurpuara - Bota Sot
Komuna e Tetovës liron hapësirat e uzurpuara

Tetova

E martë, 20 nëntor 2018

Komuna e Tetovës liron hapësirat e uzurpuara

Më: 6 prill 2018 Në ora: 17:24
Ilustrim

Aksionin që komuna e Tetovës e ka nisur përmes inspektoratit komunal i quajtur ‘Qyteti yt hapësira yte’ ka nisur të jap rezultate mjaft të mira dhe qytetarët e Tetovës janë shumë të kënaqur nga mundësia e lëvizjes dhe qarkullimit nëpër qytet pasiqë njerëz të papërgjegjshëm kishin uzurpuar hapësira të cilat i takonin qytetit përktaësisht vet qytetarëve dhe që shfrytëzoheshin nga pronarë të ndryshëm e që qëllimi i gjithë këtij aksioni është që të kthejë në shërbim të të gjithë qytetarëve hapësirat publike. 

Një nga hapësirat që po pastrohet e që do të shndërohet në një park publik me pajisje urbane është dhe hapësira përballë xhamisë së Larme e që në ditët e nxehta të verës qytetarët do të mund të freskohen në këtë park si në kohët e vjetra. 

Aksioni i ngjajshëm bëhet në shumë hapësira publike në mbarë qytetin dhe kjo falë ndërhyrjes së autoriteteve komunale respektivisht inspektoratit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test