Organizohen ditët e hapura në Universitetin e Tetovës - Bota Sot
Organizohen ditët e hapura në Universitetin e Tetovës

Tetova

E enjte, 18 tetor 2018

Organizohen ditët e hapura në Universitetin e Tetovës

Më: 26 prill 2018 Në ora: 13:59
Universiteti i Tetovës

Universiteti i Tetovës ka hapur dyert sot për të gjithë maturantët e shkollave të mesme nga qytetet e vendit dhe më gjerë.

Në kampusin e Universitetit gjatë ditës së sotme është organizuar “Dita e hapur”, aktivitet ky që organizohet për çdo vit në të cilin prezantohet oferta akademike për studentët e rinj. Me këtë rast qindra maturantë kanë vizituar stendat e fakulteteve ku kanë pasur mundësinë që për së afërmi të njihen me ofertën akademike, programet studimore, risitë dhe mundësitë  që ofron Universiteti i Tetovës për studentët e ardhshëm për vitin akademik 2018/2019.

Në kuadër të aktivitetit të “Ditës së Hapur”, në hapësirat e Universitetit të Tetovës është organizuar edhe panairi i industrisë ushqimore në të cilin kanë marrë pjesë kompanitë më të njohura nga vendi ynë të cilat kanë shpalosur ofertën e tyre si dhe kanë promovuar produktet që ata prodhojnë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test