Padi penale kundër një tetovari për përdorim të parave false - Bota Sot
Padi penale kundër një tetovari për përdorim të parave false

Tetova

E diel, 21 tetor 2018

Padi penale kundër një tetovari për përdorim të parave false

Më: 15 maj 2018 Në ora: 17:56
Ilustrim

Nga SPB Tetovë është ngritur padi penale kundër personit me iniciale L.S. (26) nga Tetova për shkak dyshimit për kryerjen e veprës penale në lidhje me “falsifikimin e parave”.

Më 20 dhjetor të vitit të kaluar në “Tregun e Gjelbër” në Tetovë, L.S. gjatë blerjes së cigareve ka përdorur para të falsifikuara bankënota nga 1.000 kruna daneze. Pas marrjes së masave, policia zyrtare gjatë kontrollit në shtëpinë e tij ka gjetur dhe ka marr bankënotat nga 1. 000 kruna daneze, bankënota nga 20 euro, kompjuter dhe letër të bardhë printeri. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test