Në Universitetin e UEJL në Tetovë u mbajt konferencë ndërkombëtare shkencore “Biznesi arsimi në shekullin 21” - Bota Sot
Në Universitetin e UEJL në Tetovë u mbajt konferencë ndërkombëtare shkencore “Biznesi arsimi në shekullin 21”

Tetova

E diel, 21 tetor 2018

Në Universitetin e UEJL në Tetovë u mbajt konferencë ndërkombëtare shkencore “Biznesi arsimi në shekullin 21”

Më: 25 maj 2018 Në ora: 17:30
Në Universitetin e UEJL në Tetovë u mbajt konferencë ndërkombëtare shkencore “Biznesi arsimi në shekullin 21”

Pesëdhjetë dokumente shkencore do të paraqiten në konferencën e dytë ndërkombëtare me temë “biznesi arsimi në shekullin e 21” çka e organizua sot nga Fakulteti i biznesit dhe ekonomisë në Rektoratin e Universitetin të Evropës Juglindore.

Sipas anëtarit të ASHAM dhe profesorit të UEJL-së, Abdylmenaf Bexheti ajo çka është karakteristik botërore është se hendeku më i madh në mes nevojës të bizneseve dhe kuadrove çka dalin nga universitetet.

Zv. ministri për Arsim dhe Shkencë, Arbër Ademi tha se edhe Qeveria edhe Ministria për Arsim punojnë në mënyrë të përkushtuar që të zhvillohet sistemi arsimor që prej saj të dalin ashtu kuadro me dije çka do t’i përmbush kërkesat e tregut të punës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test