Shqiptari nga Tetova përgatit picën më gjigante për kupën UEFA në Moskë - Bota Sot
Shqiptari nga Tetova përgatit picën më gjigante për kupën UEFA në Moskë

Tetova

E enjte, 15 nëntor 2018

Shqiptari nga Tetova përgatit picën më gjigante për kupën UEFA në Moskë

Maksim Gjokaj Nga Maksim Gjokaj Më 12 qershor 2018 Në ora: 18:56
Rufi Shabani

Ndonëse ju duket paska interesante por është e vërtetë, me siguri e njihni tashmë Rufi Shabanin kuzhinierin e njohur nga Tetova që jeton dhe vepron në Moskë të Rusisë për specialitetet interesante dhe picat që po bën atje në lokalet që i menaxhon, por që vjen një tjetër lajm interesant nga dora e Rufiut.

Është po ai i cili ka fituar në shumë kompeticione në Rusi duke përfaqësuar kështu shqiptarët dhe kuzhinën e stërmbushur me specialitete, e këtë herë ai do të bëj një tjetër surprizë për të bërë krenarë shqiptarët.

Nuk është vetëm Era Istrefi ajo që do paraqitet dhe do mbahet mend për këngën e UEFA kupës por edhe Rufi Shabani që do bëj picën gjigante gjatë këtij kampionati të futbollit ndërsa në lokalet e tij do të ushqehen thuajse të gjitha ekipet e futbollit nga mbarë bota, e që tetovari i njohur do ju gatuaj atyre ushqime të ndryshme përfshirë dhe pica.BS

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test