Zjarr i tmerrshëm në një fermë në Bërvenicë të Tetovës, digjen të gjalla shumë kafshë - Bota Sot
Zjarr i tmerrshëm në një fermë në Bërvenicë të Tetovës, digjen të gjalla shumë kafshë

Tetova

Zjarr i tmerrshëm në një fermë në Bërvenicë të Tetovës, digjen të gjalla shumë kafshë

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 22:29
Ilustrim

Sot pasdite ka shpërthyer një zjarr i tmerrshëm në një femrë në Bërvenicë të Tetovës. Komandanti i zjarrfiksave Uka Aliti thekson se nga zjarri ka shumë humbje kafshësh, duke përshirë lopë dhe derra.

“Zjarr i madh në një ferm ne Bervenicë ku ka shum humbje kafshesh nga zjarr i tmershëm. ne jemi ende duke shpëtuar meqenëse ka shumë lopë dhe derra”, thekson Uka Aliti.

Policia po bën hetime për shkakun dhe gjithçka që lidhet me shpërthimin e zjarrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test