Inspektorati Shëndetësor ia merr të drejtën e punës një mjekut në Tetovë - Bota Sot
Inspektorati Shëndetësor ia merr të drejtën e punës një mjekut në Tetovë

Tetova

E diel, 18 nëntor 2018

Inspektorati Shëndetësor ia merr të drejtën e punës një mjekut në Tetovë

Më: 30 qershor 2018 Në ora: 20:03
Ilustrim

Inspektorati Sanitar Shëndetësor i Shëndetit ka kryer kontrollin tek një kardiolog nga Resnja i cili për një “periudhë”, ka “trajtuar” pacientët me kancer të lëkurës dhe probleme të tjera dermatologjike me medikamentin që vetë e përgatiste. Ai ka trajtuar pacientët në ambulancën “Natura Medika” në fshatin Xhepçishtë afër Tetovës, çdo të diel nga ora 9 deri në orën 15. Për një trajtim, pacientët paguanin 500 denarë dhe rekomandohej t’i trajtoheshin dy herë në ditë, njofton “Alsat-M”.

“Inspektorati konfirmon se personi me inicialet N.P. përdor preparate për trajtimin e pacientëve që janë me paketim qelqi dhe pa deklarim. Për punën që bën, nuk ka leje pune. Përsa i përket përgatitjeve të përdorura gjatë trajtimit të kancerit të lëkurës dhe disa llojeve të tjera të kancerit, ndërsa për të cilat ka dokumentacion, personi është dërguar në Byronë për Barna për Verifikim. Në kushtet e faktet e vërtetuara, Inspektorati lëshoi ??një ndalim për kryerjen e veprimtarisë së caktuar nga personi N.P., dhe ia ka ndaluar punën në klinikën “Natura Media” në fshatin Xhepsçishtë”, thonë nga Inspektorati Shëndetësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test