Prorektori Çeliku me bashkëshorten takohen me senatorin amerikan - Bota Sot
Prorektori Çeliku me bashkëshorten takohen me senatorin amerikan

Tetova

E premte, 16 nëntor 2018

Prorektori Çeliku me bashkëshorten takohen me senatorin amerikan

Më: 14 korrik 2018 Në ora: 15:17
Arbër Çeliku dhe bashkëshortja e tij Gjyla Çeliku takuan në Amerikë senatorin Tim Kaine.

Prorektori i Universitetit të Tetovës Arbër Çeliku dhe bashkëshortja e tij Gjyla Çeliku takuan në Amerikë senatorin Tim Kaine.

Prorektori shkruan në faqen e tij të facebookut:

“Takimi i sotëm në Chicago me ish-kandidatin demokrat për zv-president të SHBA-ve dhe senatorin e tanishëm, z. Tim Kaine, ishte shumë i frytshëm, sidomos sa i përket çështjes shqiptare, ende të pazgjidhur dhe të komplikuar në rrethanat e tanishme shoqërore-politike në territorin e Ballkanit... ftesa e tij ishte që së shpejti takimin e radhës ta zhvillojmë në zyrën e tij në Uashington për të diskutuar gjerë e gjatë mbi çështjen shqiptare dhe mundësitë e formësimit më të favorshëm politik në të ardhmen...

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test