Ngrohja në shkollat e Tiranës, Veliaj: Na njoftoni nëse ka mungesa me lëndë djegëse - Bota Sot
Ngrohja në shkollat e Tiranës, Veliaj: Na njoftoni nëse ka mungesa me lëndë djegëse

Tirana

Ngrohja në shkollat e Tiranës, Veliaj: Na njoftoni nëse ka mungesa me lëndë djegëse

Më: 8 janar 2019 Në ora: 15:08
Erion Veliaj

Kryetari i bashkisë së Tiranës u kërkon të gjithë drejtorëve të shkollave, kopshteve dhe çerdheve që të njoftojnë një ditë përpara në bashki në rastet e mungesës së karburantit apo çdo probleme tjetër me kaldajat në mënyrë që nxënësit të mos qëndrojnë në të ftohtë në këto ditë kur temperaturat janë regjistruar nën 0 edhe në Tiranë.

“Apeli për administratorët e shkollave në Tiranë është: Tregohuni profesionistë! Ne po i përgjigjemi situatave emergjente, ama i gjithë inkurajimi im për sot është që administratorët e shkollave ta njoftojnë bashkinë mundësisht një natë përpara, nëse kanë nevoja të nesërmen për karburant, pelet, apo çfarëdolloj nevoje tjetër me kaldajat”, deklaron Veliaj.

Bashkia e Tiranes ka hapur një tjetër strehë për njerëzit në kushte rruge duke ofruar veshmbathje, ushqime dhe një shtrat ku mund të kalojnë natën në një kohë kur temperaturat po shënojnë deri në minus 9 gradë celcius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...