Moti i keq, nëna e re probleme me zemrën pas lindjes, sillet me helikopter në Tiranë - Bota Sot
Moti i keq, nëna e re probleme me zemrën pas lindjes, sillet me helikopter në Tiranë

Tirana

Moti i keq, nëna e re probleme me zemrën pas lindjes, sillet me helikopter në Tiranë

Më: 11 janar 2019 Në ora: 17:36
Foto ilustrim

Moti i ftohtë dhe me ngrica ka sjellë probleme edhe tek spitalet rajonale.

Kështu 25-vjecarja Trendafile Demiri është bërë nënë për herë të parë në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në spitalin e Peshkopisë.

Pas lindjes ajo ka shfaqur komplikacione në zemër dhe u kërkua ndërhyrja nga ajri për transportimin me urgjence drejt Tiranës.

Nëna e re sapo u soll në spitalin “Nene Tereza” nga efektivet e helikopterit EC-145 të Forcës Ajrore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...