Skadenca e kartës ID, zyrat e aplikimit të hapura edhe këtë të shtunë në Tiranë - Bota Sot
Skadenca e kartës ID, zyrat e aplikimit të hapura edhe këtë të shtunë në Tiranë

Tirana

Skadenca e kartës ID, zyrat e aplikimit të hapura edhe këtë të shtunë në Tiranë

Më: 12 janar 2019 Në ora: 10:05
Ilustrim

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën edhe ditën e shtunë, datë 12 Janar 2019.

Hapja e zyrave edhe në fundjavë, është një mundësi më shumë për gjithë të punësuarit që nuk e kanë të mundur të kryejnë përtëritjen e dokumentit gjatë javës, për shkak të angazhimit në punë.

Ministria e Brendshme fton çdo qytetar të verifikojë skadencën e kartës ID dhe të mos e lërë për ditën e fundit aplikimin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...