Statusi/ Minatorët: Do të futemi në grevë urie. Qeveria ka afat deri në… - Bota Sot
Statusi/ Minatorët: Do të futemi në grevë urie. Qeveria ka afat deri në…

Tirana

Statusi/ Minatorët: Do të futemi në grevë urie. Qeveria ka afat deri në…

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 11:05
Foto

Një grup minatorësh kanë dalë paraditen e së hënës që të protestojnë para Kryeministrisë, duke kërkuar miratimin e statusit të minatorit.

Punonjësit e mbështetur dhe nga sindikatat kanë bërë me dije se do të futen në grevë urie në rast se nuk miratohet statusi i veçantë i punës për ta.

Ata i kanë lënë afat qeverisë që të plotësojë kërkesat e tyre deri më datë 22 shkurt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...