Akuzat e opozitës për 'bashkëqeverisjen', Rama: Keqardhje, meritojnë vetëm mëshirë - Bota Sot
Akuzat e opozitës për 'bashkëqeverisjen', Rama: Keqardhje, meritojnë vetëm mëshirë

Tirana

Akuzat e opozitës për 'bashkëqeverisjen', Rama: Keqardhje, meritojnë vetëm mëshirë

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 11:52
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot gjatë takimit me qytetarët që kanë gjetur zgjidhje pasi i janë drejtuar platformës së bashkëqeverisjes se ata që 'na përqeshin meritojnë vetëm keqardhje dhe mëshirë'. Përgjigja e kryeministrit vjen pas akuzave nga opozita.

"Platforma e bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam është transformimi përmes inovacionit përmes zyrave të kudondodhura. Ajo zëvendëson letrat e drejtuara ministrive. Platforma mundëson që qytetari të jetë i pari. Kush do punë pa kushte, le ti drejtohet platformës. Kush na kritikon është i mirë se ardhur, por kush na përqesh meriton vetëm keqardhje dhe mëshirën tonë.

Janë me mijëra raste që nuk janë zgjidhur historikisht, asnjë qeveri e mëparshme nuk ua ka dhënë njerëzve këtë mundësi dhe nuk ka qenë e hapur për njerëzit. Qeveria jonë i jep fuqi njerëzve pa përkrahje, që nuk kanë mundur të ngrenë zërin dhe të dëgjohen" tha Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...