Nesër Zaev në Tiranë, zbardhet axhenda e kryeministrit të Maqedonisë - Bota Sot
Nesër Zaev në Tiranë, zbardhet axhenda e kryeministrit të Maqedonisë

Tirana

Nesër Zaev në Tiranë, zbardhet axhenda e kryeministrit të Maqedonisë

Më: 12 mars 2019 Në ora: 16:32
Edi Rama, Zoran Zaev

Nesër do të vizitojë Shqipërinë kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ndërsa do të jetë i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov dhe zv/kryeministri për Çështje Evropiane.

Pas takimit, dy kryeministrat, Edi Rama dhe Zaev do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp ku do të njoftojnë marrëveshjet e arritura mes dy qeverive. 

Axhenda
10:00 - Ceremoniali zyrtar te Pallati i Brigadave
10:30 - Takim i dy delegacioneve
11:15 - Konferencë e përbashkët e dy kryeministrave

Kjo do të jetë vizita e parë e delegacionit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut në Shqipëri, pas zyrtarizimit të emrit të ri të shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...