Jeta super luksoze e Jurgen Kurtit që u vra në Tiranë - Bota Sot
Jeta super luksoze e Jurgen Kurtit që u vra në Tiranë

Tirana

Jeta super luksoze e Jurgen Kurtit që u vra në Tiranë

Më: 19 mars 2019 Në ora: 01:03
Jurgen Kurti

26-vjeçari Jurgen Kurti nga Tirana u qëllua për vdekje dy herë me pistoletë nga dy persona, përveç se ishte personazh i njohur për drejtësinë shqiptare, ai njihej edhe për diçka krejt tjetër.

Kurti njihej edhe si një biznesmen, pasi njejtë si babai i tij merrej me biznes. 26-vjeçari kujdesej për bizneset e trashëguara nga familja. Kurti kryesisht merrej me biznesin e pijeve alkoolike.

Ai ishte një person që pëlqente jetën luksoze dhe makinat e shtrenjta që nuk ngurronte që t’i ndajë me miqtë në rrjetet sociale.

Image
Image
ImageKurti shfaqej me makina të markave më të njohura si “Ferrari”, “Bently”, “Benz” etj. Ndërsa në shoqërinë e të dashurës së tij kishte vizituar vende nga më të ndryshme.
Kurti poashtu njihej edhe si menaxheri i VIP-ave, pasi ka sjellë në Shqipëri disa këngëtarë të njohur në koncerte.

Kujtojmë se Kurti që u vra sonte në Tiranë, vite më parë ishte akuzuar që vrau babanë e tij, por për këtë krim ishte dënuar daja i tij. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...