Vrasja te Liqeni Artificial, vetëdorëzohet në polici autori - Bota Sot
Vrasja te Liqeni Artificial, vetëdorëzohet në polici autori

Tirana

Vrasja te Liqeni Artificial, vetëdorëzohet në polici autori

Më: 20 mars 2019 Në ora: 20:41
Foto

Katër ditë pas vrasjes së 62-vjeçarit Haxhi Baçinovzki në zonën e Liqenit Artificial është vetëdorëzuar në polici autori i dyshuar.

Blutë e kryeqytetit bëjnë të ditur se autori i dyshuar, shtetasi I. M., 61 vjeç, nga Fieri u dorëzua pas presionit policor.

"Pas trysnisë së madhe të ushtruar nga Policia e Tiranës, kontrolleve të shumta për kapjen e autorit, si dhe negociatave të bëra mes Policisë dhe avokatit të autorit të dyshuar, autori i dyshuar, shtetasi I. M., 61 vjeç, nga Fieri, rreth orës 19.30 është vetëdorëzuar në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë i shoqëruar nga avokati i tij", thuhet në njoftimin e policisë.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijojnë veprimet e mëtejshme proceduriale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...