Tani parkingu do të jetë më i lehtë në Tiranë - Bota Sot
Tani parkingu do të jetë më i lehtë në Tiranë

Tirana

Tani parkingu do të jetë më i lehtë në Tiranë

Më: 6 prill 2019 Në ora: 21:49
Ilustrim

Tani parkingu do të jetë më i lehtë në Tiranë. Në studion e "Mos i fol shoferit" mes batutave ngacmuese të moderatores së "Mos i fol shoferit" Veliaj tregoi se tashmë do të vendoseshin automate ku parkimi do të bëhej me xheton.

Rudina Dembacaj: Na ke lënë pa parking dhe gjithandej duhet të paguajmë dhe duhet t'i themi atyre që e kanë me kontratë telefonin.

Erion Veliaj: Parkingu është vështirësi. Kemi sjellë një metodë tjetër parkimi me automate.  Mund të vësh një xheton dhe merr një biletë parkimi. Tani kemi dhe opsionin e dytë se u bë nami në këshillin bashkiak se u privatizu parkingu. E para e punës unë nuk jam budalla të privatizoj parkingun me të cilin sjellim të ardhurat Bashkisë dhe mbjellim pemët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...