Me gurë dhe shkopinj në duar, qytetarët kundërshtojnë shembjen e banesave te Bregu i Lumit - Bota Sot
Me gurë dhe shkopinj në duar, qytetarët kundërshtojnë shembjen e banesave te Bregu i Lumit

Tirana

Me gurë dhe shkopinj në duar, qytetarët kundërshtojnë shembjen e banesave te Bregu i Lumit

Më: 8 prill 2019 Në ora: 11:34
Foto

Banorët në zonën e Bregut të Lumit në Tiranë, kanë dalë në protestë për të kundërshtuar shembjen e banesave të tyre në kuadër të zgjerimit të Bulevardit të Ri. Me gurë dhe shkopinj në duar, qytetarët nuk kanë lejuar fadromat që të nisin punën, pasi sipas tyre nuk kanë marrë ende kompensimin.

Gjithashtu, ata shprehen se nuk ishin njoftuar më herët se prishja e banesave do të ndodhte ditën e sotme. I pranishëm në protestë është edhe ish- deputeti i Partisë demokratike, Klevis Balliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...