Basha: Kur grabitet me armë avioni, kupton se në çfarë niveli është rendi dhe siguria - Bota Sot
Basha: Kur grabitet me armë avioni, kupton se në çfarë niveli është rendi dhe siguria

Tirana

Basha: Kur grabitet me armë avioni, kupton se në çfarë niveli është rendi dhe siguria

Më: 10 prill 2019 Në ora: 15:55
Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat u shpreh se “çdokush e kupton se në çfarë niveli është policia, se në çfarë niveli është katandisur rendi dhe siguria”, kur grabitet me armë në mes të ditës një avion i linjës ndërkombëtare.

“Kur në Rinas, që është zona me sigurinë më të lartë në vend, kryhet grabitje me armë e avionit të linjës ndërkombëtare në mes të ditës, çdokush e kupton se në çfarë niveli është policia, se në çfarë niveli është katandisur rendi dhe siguria”, tha Basha.

“Kjo ndodh kur Shqipëria është bërë qendër e krimit ndërkombëtar, bazë operacionesh e rrjeteve kriminale, ku jo vetëm nuk luftohet, por po nxitet pastrimi i parave të krimit nga vetë qeveria me ndërtimet dhe projektet korruptive në ndërtim, inceneratorë, turizëm dhe PPP”, shtoi Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...