Efektivë të FA-së dhe policisë ushtarake vendosen në aeroportin e Rinasit - Bota Sot
Efektivë të FA-së dhe policisë ushtarake vendosen në aeroportin e Rinasit

Tirana

Efektivë të FA-së dhe policisë ushtarake vendosen në aeroportin e Rinasit

Më: 10 prill 2019 Në ora: 22:03
Foto

Fill pas deklaratës së Ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, në aeroportin e Rinasit janë dislokuar efektivë të Forcave të Armatosura dhe policisë ushtarake.

Ata janë vendosur në perimetrin e sigurisë së aeroportit “Nënë Tereza”.  Në foto, momenti kur makinat e policisë ushtarake hyjnë në Komandën e Forcave Ajriore që gjendet në afërsi të Rinasit.

Xhaçka: Kjo është një praktikë, që zbatohet sot në thuajse çdo kryeqytet europian, ku njësi të Forcave të Armatosura vendosen në mbështetje të kolegëve të tyre të Policisë, me qëllim, garantimin e sigurisë së objekteve të rëndësisë së veçantë dhe mbi të gjitha, me qëllim garantimin e sigurisë së qytetarëve.

Po ashtu, duke qenë që në një distancë fare të shkurtër nga Aeroporti i Rinasit ndodhet e vendosur edhe Komanda Ajrore e Forcave të Armatosura, kam urdhëruar që edhe Policia Ushtarake të dislokohet në këtë komandë, duke ju bashkuar kështu Policisë së Shtetit për ta mbështetur atë në garantimin e sigurisë së aeroportit.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...