Ushtria ne aeroport, Xhaçka: Nuk ka pse të njoftohej presidenti - Bota Sot
Ushtria ne aeroport, Xhaçka: Nuk ka pse të njoftohej presidenti

Tirana

Ushtria ne aeroport, Xhaçka: Nuk ka pse të njoftohej presidenti

Më: 11 prill 2019 Në ora: 11:42
Olta Xhaçka

Ministrja e Mbrojtjes mbrojti sigurimin me polici ushtarake të aeroportit.

"Është praktikë që është bërë në shumë vende të tjera. Ky nuk është precedent i padëgjuar ndonjëherë por i përsëritur që na detyron të marrim përsipër për të garantuar sigurinë e qytetarëve, në radhë të parë. Pothuajse gjysma e infrastrukturës është ushtarake dhe jemi të detyruar të garantojmë perimetrin e sigurisë së aeroportit dhe policia ushtarake e ka për detyrë. Do i japim përgjigje të gjithëve atyre që mesaduket nuk e njohin ligjin

Nuk ka pse të njoftohej presidenti. Nuk po shkojmë në luftë, nuk ka cënim të sigurisë kombëtare." 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...