MAS pezullon rektorin e Universitetit të Tiranës i kërkon Metës shkarkimin - Bota Sot
MAS pezullon rektorin e Universitetit të Tiranës i kërkon Metës shkarkimin

Tirana

MAS pezullon rektorin e Universitetit të Tiranës i kërkon Metës shkarkimin

Më: 13 prill 2019 Në ora: 15:47
Besa Shahini

Ministrja e Arsimit vendos pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës dhe ia këkon presidentit ta shkarkojë.

Besa Shahini: Më ka bërë përshtypje që edhe publikisht është ankuar për dekanët dhe pjesën administrative, por nuk ka ardhur kurrë me një kërkesë të mirëargumentuar që t'ia miratojmë shkarkimin e dekanëve. Nuk kam në dorë asnjë mjet tjetër ligjor përveçse të pezulloj Rektorin e UT-së dhe të kërkoj nga Presidenti i Republikës, shkarkimin e tij.
Më vjen keq për profesor Konin.Vendimin për shkarkimin e drejtorit e merr presidenti dhe ai do të ketë në dorë materialin, që ta ndihmojë të marrë këtë vendim.Universiteti është keqmenaxhuar dhe kjo ka sjellë probleme serioze për një gjeneratë të tërë.  Jam e bindur që Presidënti do të marrë vendimin e duhur për të zgjidhur problemin në universitete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...