Bashkia e Tiranës nis punën për ndërtimin e lulishtes te materniteti “Koço Gliozheni” - Bota Sot
Bashkia e Tiranës nis punën për ndërtimin e lulishtes te materniteti “Koço Gliozheni”

Tirana

Bashkia e Tiranës nis punën për ndërtimin e lulishtes te materniteti “Koço Gliozheni”

Më: 18 prill 2019 Në ora: 11:04
Foto

Kryeqytetit i shtohet një tjetër lulishte. Bashkia e Tiranës ka nisur punën për rehabilitimin e ambienteve të jashtme në oborrin e maternitetit “Koço Gliozheni”. Aktualisht po punohet për ndërtimin e lulishtes në oborrin përpara maternitetit, ku do të vendosen stola dhe elementët e nevojshëm për ta kthyer në një ambient çlodhjeje.

Gjithashtu krahas rehabilitimit të lulishtes po punohet edhe për zgjerimin e riparimin e trotuareve brenda dhe jashte oborrit të maternitetit.

Ndërhyrja e punonjësve të Bashkisë, synon jo vetëm t’i shtojë gjelbërimin ambienteve të jashtme të maternitetit “Koço Gliozheni” në kryeqytet por edhe ta kthejë atë në një hapësirë të pastër dhe në funksion të qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...