Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kreut të Prokurorisë së Apelit Tiranë - Bota Sot
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kreut të Prokurorisë së Apelit Tiranë

Tirana

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kreut të Prokurorisë së Apelit Tiranë

Më: 19 prill 2019 Në ora: 15:25
Dritan Peka

Komisioneri Publik ankimon vendimin për drejtuesin e Prokurorisë së Apelit të Tiranës, Dritan Peka.

Sipas Komisionerit Publik Peka nuk plotëson kushtet për konfirmimin në detyrë.

"Nëpërmjet këtij ankimi, Komisioneri Publik kërkon nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit të marrë në shqyrtim çështjen në seancë publike dhe, në përfundim të gjykimit, të ndryshojë vendimin nr. 112, datë 4.3.2019, të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, duke vendosur shkarkimin nga detyra të subjektit të rivlerësimit, z. Dritan Peka".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...