Në Tiranë së shpejti vendoset shtatorja e Zahir Pajazitit - Bota Sot
Në Tiranë së shpejti vendoset shtatorja e Zahir Pajazitit

Tirana

Në Tiranë së shpejti vendoset shtatorja e Zahir Pajazitit

Më: 19 prill 2019 Në ora: 21:44
Shtatorja Heroit të Kombit Zahir Pajaziti në Prishtinë.

Në Komunën e Tiranës ka kaluar edhe në lexim të dytë vendosja e shtatores së Heroit të Kombit Zahir Pajaziti në Tiranë.

Kjo shtatore pritet që të vendoset pranë stadiumit “Dinamo” e ku po ashtu pritet që edhe një rrugë ta marrë emrin e heroit.

Lajmin e ka konfirmuar Perlat G. i cili është asamblist në Komunën e Tiranës.

Tanimë çështja e vendosjes së shtatores dhe emërimit të rrugës me emrin e komandantit ka mbetur vetëm çështje procedurale.

Kontribut për këtë iniciativë ka dhënë edhe gjenerali Rrustem Mustafa “Remi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...