Presidenti Meta: Tirana sot duket më e bukur - Bota Sot
Presidenti Meta: Tirana sot duket më e bukur

Tirana

Presidenti Meta: Tirana sot duket më e bukur

Më: 22 prill 2019 Në ora: 14:18
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me Sylviane Muselier, motra Mbretëreshës shqiptare Geraldinë.

Në një postim në Facebook, kreu shtetit shkruan: “Tirana sot duket më e bukur nga vizita e një zonje të jashtëzakonshme, Sylviane Muselier, motra e “Trëndafilit të bardhë”, Mbretëreshës Geraldinë.

Dashuria e saj e madhe për Shqipërinë, e konkretizuar edhe me ndihma humanitare e mjekësore për fëmijët e njerëzit në nevojë, mbetet përherë një burim frymëzimi.

Shumë i lumtur të dëgjoja nga miqtë e saj francezë se nderimi i figurës së Mbretëreshës Geraldinë vijon të inkurajojë francezët dhe europianët të ndihmojnë dhe promovojnë Shqipërinë”.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...