Tiranë, mosbindja civile/ Mijëra qytetarë ‘ndezin’ kryeqytetin - Bota Sot
Tiranë, mosbindja civile/ Mijëra qytetarë ‘ndezin’ kryeqytetin

Tirana

Tiranë, mosbindja civile/ Mijëra qytetarë ‘ndezin’ kryeqytetin

Më: 2 maj 2019 Në ora: 19:34
Pamje nga protesta

Mijëra qytetarë dhe mbështetës të opozitës janë instaluar në kryqëzimin e sheshit “Shqiponja”, ku kanë bllokuar rrugën kryesore.

Ata po hedhin parulla kundër qeverisë dhe Kryeministrit Rama duke i kërkuar largimin dhe hapjen e rrugës për qeveri transitore dhe zgjedhje të reja.

Mosbindja civile është evidente teksa qytetarët kanë hedhur tymuese duke “ndezur” këtë pjesë të kryeqytetit.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...