U hoqën pak ditë më parë, aktorët vendosin vetë shkronjat e Teatrit Kombëtar - Bota Sot
U hoqën pak ditë më parë, aktorët vendosin vetë shkronjat e Teatrit Kombëtar

Tirana

U hoqën pak ditë më parë, aktorët vendosin vetë shkronjat e Teatrit Kombëtar

Më: 7 maj 2019 Në ora: 22:50
Teatri Kombëtar

Disa artistë, dhe të tjerë në mbrojtje të teatrit, kanë vendosur shkronjat e hequra pak ditë më parë nga ky institucion.

Vullnetarisht ata përgatitën të gjithë infrastrukturën e nevojshme dhe këtë pasdite “rishkruan” në mur "Teatri Kombëtar".

Shkronjat u hoqën pak ditë më parë, akt që u shoqërua me shumë kritika.

Prej muajsh artistët që janë kundër shembjes së teatrit protestojnë, të mbështetur edhe nga qytetarë të tjerë.

Ata kërkojnë restaurimin e godinës, dhe jo shembjen.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...