Veliaj: Në 30 qershor do ketë zgjedhje, sdo dekret e as sekret - Bota Sot
Veliaj: Në 30 qershor do ketë zgjedhje, sdo dekret e as sekret

Tirana

Veliaj: Në 30 qershor do ketë zgjedhje, sdo dekret e as sekret

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 10:56
Erion Veliaj

Kryebashkiaku Erion Veliaj nga Baldushku ku është duke vijuar takimin e radhës në kuadër të fushtës zgjedhore, u shpreh se në datën 30 qershor dhe në të gjithë Shqipërinë do të ketë zgjedhje.

Veliaj: Në 30 qershor do të ketë zgjedhje në Tiranë dhe në të gjithë vendin. Kjo nuk do as mend as kalem, as dekret, as sekret, nuk do as sherr dhe as shamata. Në datën 30 qershor ne do të vendosim se si Baldushku, Petrela, Farka, Krraba, Bërzhita, Kashari, Ndroqi, Peza, Shëngjergji, Zallbastari do të shkojnë drejt fitores. Pala tjetër është në pikë të hallit. 

Asnjëri nuk do t’ja dijë për populli, ata duan të shkojë populli tek ata në bulevard dhe jo ata tek populli. Dhe njëri nga një anë e bulevardit për protestë dhe tjetri duke çuar letra për zgjedhjet. Nëse këta do ta mbajën veten me gajret edhe me serume dhe nisin letra nul që nuk kanë pikë vlere juridike dhe pikë vlere morale, si letra vetëvrasje politike këta le t’ja cojnë njeri-tjeterit, por ne nuk jemi këtu për hallet e tyre, por për hallet dhe familjet tona. Në datë 30 qershor dhe çdo njeri në të gjithë Shqipërinë do të votojë. 

Pasditen e djeshme presidenti i Republikës, Ilir Meta shfuqizoi vendimin për 30 qershorin, si datë zyrtare për zgjedhjet  vendore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...