Tiranë, rruga e re tek Selita e Vjeter - Bota Sot
Tiranë, rruga e re tek Selita e Vjeter

Tirana

Tiranë, rruga e re tek Selita e Vjeter

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 13:56
Tirane, rruga e re tek Selita e Vjeter

Banorët e një prej lagjeve më të vjetra në zonën e Selitës së vjetër kanë një rrugë të re, e cila fillon nga kryqëzimi i rrugës “Selita e Vjetër” deri në kryqëzimin e rrugës së “Kroit” (pranë Xhamisë Farkë).

Gjatë inspektimit të përfundimit të punimeve, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se rruga e re jo vetëm do të ndihmojë komunitetin e zonës, por lidh njëkohësisht edhe dy zona të rëndësishme të qytetit.

Erion Veliaj:“Është gjithmonë një lajm i mirë sa herë bashkojmë dy komunitete. Komunitetin e Tiranës në qytet që i afrohet Tiranës fshat".

 Veliaj kërkoi prej banorëve që të mirëmbajnë investimet, në mënyrë që puna të vijojë edhe në një zonë tjetër. Teksa dha lajmin e mirë të regjistrimit të 11 mijë banorëve në lagjen e re Nr.13.

 Erion Veliaj: Tani që 11 mijë qytetarë janë regjistruar, dua të ftoj dhe të tjerët, sa më shumë qytetarë të regjistrohen aty ku banojnë, aq më shumë me buxhetin e ri të bashkisë mund të justifikojmë investime dhe financa për numër popullsie sipas secilës zonë”

Investimi i Bashkisë së Tiranës përfshiu jo vetëm asfaltimin e rrugës, por edhe ndërtimin e trotuareve, punimet e ujësjellës kanalizimeve, vendosjen e sistemit të ndriçimit LED, si dhe të gjithë sinjalistikën e nevojshme horizontale dhe vertikale. Përgjatë rrugës janë realizuar edhe mure mbajtëse, mure pritëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...