Si u kremtua dita e shenjtërimit të “Nënë Terezës” në Tiranë - Bota Sot
Si u kremtua dita e shenjtërimit të “Nënë Terezës” në Tiranë

Tirana

Si u kremtua dita e shenjtërimit të “Nënë Terezës” në Tiranë

Më: 5 shtator 2019 Në ora: 12:08
Dita e shenjtërimit të “Nënë Terezës” në Tiranë

Dita e shenjtërimit të Nënë Terezës është përkujtuar përmes një ceremonie në kryeqytet.

Kryetari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Toni Gogu bashkë me nënkryetaren e Bashkisë, Anisa Ruseti dhe një grup këshilltarësh vendosën kurora me lule në sheshin që mban emrin “Nënë Tereza”, në kryeqytet.

Gjithashtu, në rrugët kryesore të kryeqytetit janë vendosur banderola që përkujtojnë bamirësen e madhe shqiptare, ku janë shkruar shprehje të bamirëses së madhe me origjinë shqiptare të cilat janë frymëzim për të gjithë qytetarët e botës.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat