Rehabilitohet shkolla 9-vjeçare në Tufinë, Veliaj: Nxënësit, kryefjala e këtij muaji për Tiranën

Tirana

Rehabilitohet shkolla 9-vjeçare në Tufinë, Veliaj: Nxënësit, kryefjala e këtij muaji për Tiranën

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 09:58
Rehabilitohet shkolla 9-vjeçare në Tufinë

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga fillimi i vitit të ri akademik, ekipet e punës të Bashkisë së Tiranës po i japin dorën e fundit gjithë ndërhyrjeve nëpër shkolla që gjithçka të jetë gati për nxënësit.

Krahas punës për ndërtimin shkollave të reja dhe rikonstruksionit të tyre në zonat brenda vijës së verdhë, ekipet e punës i kanë kushtuar një vëmendje të posaçme edhe institucioneve arsimore në periferi të qytetit.

Një prej tyre është edhe shkolla 9-vjeçare në Tufinë  e cila është gati për të hapur dyert e saj për këtë vit të ri shkollor.

“Nxënësit, kryefjala e këtij muaji për Tiranën. Ekipi po punon edhe sot me të njëjtin intensitet si edhe gjatë javës, për rehabilitimin e shkollës 9-vjeçare Tufinë”, shkruan Veliaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat