Tirana kuqezi! 75-vjetori i Çlirimit, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” nderon heronjtë - Bota Sot
Tirana kuqezi! 75-vjetori i Çlirimit, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” nderon heronjtë

Tirana

Tirana kuqezi! 75-vjetori i Çlirimit, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” nderon heronjtë

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 16:56
Foto

Teksa vendi ka hyrë në muajin e festave kombëtare, fotografitë e heronjve që luftuan për të sjellë çlirimin e atdheut nga pushtuesit nazifashist nga sot janë në bulevardin “dëshmorët e Kombit” në kryeqytet.

Kështu, do mund të shihni portretin e Qemal Stafës, Vojo Kushit, Mujo Ulqinakos, Vasil Shantos dhe shumë të tjerëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat