9 shkolla të dëmtuara në Tiranë! Disa hapën dyert, të tjerat të rrethuara me shiritin e sigurisë - Bota Sot
9 shkolla të dëmtuara në Tiranë! Disa hapën dyert, të tjerat të rrethuara me shiritin e sigurisë

Tirana

9 shkolla të dëmtuara në Tiranë! Disa hapën dyert, të tjerat të rrethuara me shiritin e sigurisë

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 14:25
Foto

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi përpos të tjerave, edhe dëmtime në disa shkolla të vendit.

Sa i takon transferimit të nxënësve në shkollat pritëse, përafërsisht 43 mijë nxënës të 9 shkollave të dëmtuara nga 77 që janë gjithsej në Tiranë dhe rrethinat përreth janë transferuar ne shkollat pritëse që kanë kapacitet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat