Tirana në shërbim edhe të PAK dhe nënave me karroca, vendosen rampa në trotuarë - Bota Sot
Tirana në shërbim edhe të PAK dhe nënave me karroca, vendosen rampa në trotuarë

Tirana

Tirana në shërbim edhe të PAK dhe nënave me karroca, vendosen rampa në trotuarë

Më: 31 janar 2020 Në ora: 12:10
Tiranë

Bashkia e Tiranës vijon punën për të ndërtuar rampa, të cilat mundësojnë lëvizjen e personave me aftësi të kufizuar që përdorin karroca.

Gjatë ditëve të fundit, punonjësit e Bashkisë kanë bërë të mundur rehabilitimin e trotuareve në Bulevardin “Bajram Curri”, duke vendosur edhe rampat.

Sikurse mund të shihni edhe nga këto foto, Drejtoria e Mirëmbajtjes së Rrugëve po punon për vendosjen e rampave është shtrirë edhe në rrugët e tjera të kryeqytetit.

Ndërkaq, ndërhyrja do të vijojnë edhe në rrugë të tjera të Tiranës, për ta bërë sa me komode lëvizjen e këmbësorëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat