Tirana ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit të Kosovës - Bota Sot
Tirana ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Tirana

Tirana ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 16:38
Tirana ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Një flamur gjigant i Kosovës është vendosur në fasadën e bashkisë së Tiranës, me rastin e 12-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Kryetari bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka publikuar disa fotografi, si dhe ka uruar Kosovën për përvjetorin e 12-të të Pavarësisë.

“Kosova 12 vjet shtet – kartolinë me dashuri nga bashkia e Tiranës”, shprehet Veliaj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat