Hyrje dinjitoze për në Tiranë, Veliaj: Ikën dhe çibani i fundit nga rruga e Kombinatit - Bota Sot
Hyrje dinjitoze për në Tiranë, Veliaj: Ikën dhe çibani i fundit nga rruga e Kombinatit

Tirana

Hyrje dinjitoze për në Tiranë, Veliaj: Ikën dhe çibani i fundit nga rruga e Kombinatit

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 10:10
Tiranë

Hyrja për në Tiranë nga Kombinati po transformohet dita ditës duke marrë një pamje të re dhe dinjitoze. Krahas projektit për rikonstruksionin e gjithë rrugës nga Fabrika e Miellit deri në Kombinat, po vijon puna edhe për heqjen e çdo servisi dhe varreze makinash, për t’i dhënë rrugës hapësirën e nevojshme.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka postuar një video në instagram ku njofton edhe shembjen e ndërtesës së fundit që kishte zaptuar Rrugën e Kombinatit.

“Ikën dhe çibani i fundit nga rruga e Kombinatit #TiranaNukNdalet 💯 #Tirana100”, shkruan kryebashkiaku Veliaj në videon e postuar në Instagram.

 

Rruga e Kombinatit është transformuar, duke i krijuar qytetarëve lehtësira me shtimin e korsive të dedikuara për biccikleta. Gjithashtu po ndërhyhet në të gjithë rrugët dytësore, për një rrjet të plotë të rrugëve të asfaltuara në zonë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ikën dhe çibani i fundit nga rruga e Kombinatit 🚧🚒🚜 #TiranaNukNdalet 💯 #Tirana100 🇦🇱

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj) on

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat