Grabitën me dhunë shtetasin e huaj, arrestohen dy të rinj - Bota Sot
Grabitën me dhunë shtetasin e huaj, arrestohen dy të rinj

Tirana

Grabitën me dhunë shtetasin e huaj, arrestohen dy të rinj

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 14:25
Foto ilustrim

Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj pasi kanë grabitur me dhunë një shtetas të huaj.

Ata i kanë marrë një sasi eurosh dhe sende të tjera.

Tiranë

Vodhën me dhunë 1 shtetas të huaj, por falë ndërhyrjes së shpejtë të Policisë u arrestuan në flagrancë 2 autorët e dyshuar të ngjarjes.

Nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3, pas njoftimit të marrë nga një shtetas maroken se i kishin marrë me dhunë një sasi eurosh dhe sende të tjera në rrugën “Azem Galica”,menjëherë u organizua puna dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale u bë i mundur, identifikimi , kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve :

D.P., 17 vjeç dhe E.V., 21 vjeç, banues në Tiranë.

Këta shtetas në bashkëpunim me njeri-tjetrin, në orët e para të mëngjesit të datës 22 shkurt i kishin vjedhur me dhunë 200 euro dhe sende të tjera personale shtetasit maroken K.A, i cili kishte hyrë me dokumentacion të rregullt në Shqipëri dhe do udhëtonte drejt Italisë.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar shuma e parave të vjedhura. dhe sendet personale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës të Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë, kryer në bashkëpunim”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat