Anulohet koncerti i Malumës për ditën e Verës në Tiranë - Bota Sot
Anulohet koncerti i Malumës për ditën e Verës në Tiranë

Tirana

Anulohet koncerti i Malumës për ditën e Verës në Tiranë

Më: 9 mars 2020 Në ora: 12:50
Maluma

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor ka njoftuar anulimin e festimeve për ditën e verës në Elbasan dhe eleminimin e takimeve, trajnimeve masive.

“Çdo gjë sipas udhëzimeve te qeverisë. Higjienë, kujdes ne arka e sportele dhe anulim i aktiviteteve që kishim për Ditën e Verës Elbasan e eliminim mbledhje e takime/trajnime masive si dhe kontroll me i përforcuar ekipit për simptoma te ndryshme. Si një drejtori e madhe shërbimesh me shume kontakt shkresor e fizik me qytetaret do behet kujdes i shtuar me higjienën”.

Urdhri i ri qeverisë për anulimin e grumbullimeve masive se do të sjellë edhe anulimin e koncertit të shumëpritur në kryeqytet të këngëtarit me famë botërore Maluma.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat